تسهیلات 45 تا 80 میلیونی ویژه زوجین

کاهش زمان انتظار جوانان برای دریافت وام ازدواج

محمد مهدی تندگویان، در هفتاد و دومین جلسه ستاد امور ساماندهی به جوانان به دستور وزیر ورزش برای رسیدگی کارشناسی به آسیب‌های ازدواج سفید اشاره کرد و افزود: جلساتی که در خصوص رسیدگی به آسیب‌های ازدواج سفید تا به امروز برگزار کرده ایم به طور کلی با پژوهش و استفاده از کارشناسان دانشگاهی بود چرا که دستور اکید وزیر ورزش و جوانان نیز نگاه تیمی و کارشناسانه به این موضوع بوده است حال اینکه از پژوهش‌های حاصله چه نتایجی به دست خواهد آمد و چگونه باید از تحقیقات به دست آمده، استفاده موثر کرد، موضوعی است که باید بسیار سنجیده به آن تحقق بخشید.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: به طور حتم اگر برای معضل ازدواج سفید چاره‌ای نیندیشیم در آینده‌ای نزدیک با فرزندان بدون شناسنامه‌ای مواجه خواهیم شد که باید درگیر ثبت نامشان شویم بنابراین در حال حاضر این موضوع را در شورای اجتماعی کشور مطرح کردیم تا در بحث تحقیقات به عملکرد واحد از سوی نهاد‌های نظارتی برسیم.
وی افزود: اگر قرار باشد در بحث ازدواج سفید فقط برخورد سلبی انجام شود شاید بازخورد مناسبی نداشته باشیم و این آسیب را افزایش دهیم.
تندگویان گفت: ما خواسته مان از صدا و سیما فقط ساخت و تولید برنامه‌های آموزشی مرتبط با ازدواج سفید نیست بلکه باید به بحث گفتمانی برای آگاهی و اطلاع رسانی از آسیب‌های این معضل به جوانان و خانواده‌ها در این عرصه بپردازیم.
وی در ادامه به با بیان اینکه قانون تسهیل ازدواج از دولت گذشته اجرا نشد افزود: یکی از موضوعاتی که در این جلسه قرار بود به آن رسیدگی کنیم بحث قانون تسهیل ازدواج بود که سعس خواهیم کرد در جلسات بعدی به تمامی ابعاد آن با فرصت بیشتر رسیدگی کنیم، ما قبل از اینکه قانون گذار به این موضوع ورود پیدا کند با تشکیل جلسات با نهاد‌های ذیربط و احضار دستگاه‌های مختلف موضوعات را بررسی کرده ایم، متاسفانه این قانون از دولت گذشته اجرا نشد و اکنون در جلسه‌ای که در شورای اجتماعی با مقام معظم رهبری داشته ایم تاکید رهبر انقلاب نیز بر اجرای این قانون بوده است.
تندگویان افزود: تسهیلات بانک مرکزی در خصوص وام ازدواج زوج‌های جوان از جمله اقدامات موثر در حمایت از جوانان بود، به طوریکه اکنون پرداخت وام به روز رسانی شده و افراد در صف وام زیر یک ماه آن را دریافت خواهند کرد.
در شبکه سازی تشکل‌های کارآفرینی موفق بوده ایم
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: از شهریور ماه تاکنون برای ۶۰۰ نفر از طریق بانک رسالت اشتغال مستقیم ایجاد شد ودر شبکه سازی تشکل‌های کارآفرینی موفق بودیم.
محمد مهدی تندگویان، در هفتاد و دومین جلسه ستاد امور ساماندهی به جوانان با بیان اینکه در جلسه امروز از سالاری استاندار گیلان دعوت کرده ایم تا عملکرد خود در حوزه جوانان تشریح کند، افزود: بویژه که یکی از جوان‌ترین استانداران است و اقدامات خوبی در این خصوص انجام داده است.
وی با بیان اینکه دبیرخانه کار آفرینی ما در گیلان شکل گرفته است گفت:: سال گذشته بحث شبکه سازی تشکل‌ها را انجام داده ایم که یکی از دبیرخانه این شبکه‌ها، در استان گیلان است و بعنوان میزبان کل کارآفرینان جوانان معرفی شد.
معاون سازمان امور جوانان با بیان اینکه هفته آینده مرحله دوم این جلسات در استان گیلان برگزار می‌شود افزود: چندین دوره آموزشی نیز در این استان انجام شد که به کارآفرینان مدارکی تحت پوشش دانشگاه تهران ارائه شده است.
وی گفت:: چندین دوره کار آموزی برای کارآفرینان برگزار کرده ایم ضمن اینکه جشنواره‌ای نیز برگزار و کارآفرینان برتر را معرفی کردیم حتی تعدادی از آن‌ها به خارج از کشور اعزام شدند.
تندگویان افزود: شبکه‌های ما بسیار تخصصی و در بحث اشتغال جوانان رویکرد مثبتی داشته اند چرا که با کمک‌های اعتباری و فنی‌ای که در اختیار استان‌ها قرار داده ایم، این روند رو به افزایش و ترقی است.
معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در بحث اشتغال نیز ورود مستقیم پیدا کرده ایم گفت: البته بانک رسالت در ایجاد اشتغال در استان‌ها بسیار فعال است و کمک بسیاری کرده است و به طوری که از شهریور امسال تاکنون ۶۰۰ نفر از طریق این بانک اشتغال مستقیم دریافت کرده اند.
وی ادامه داد: در بحث ثبت شناسه سمن‌ها توافق آن با وزارت کشور انجام شد ما انتظارمان این است که استان گیلان بعنوان استان اول، در حوزه ثبت شناسه جوانان مبادرت ورزد.
تندگویان گفت: همچنین در مجمع مشورتی جوانان نیز مکاتبات آن انجام شده و درخواست ما این است که از ظرفیت جوانان عضو، حتما استفاده شود چرا که ما بعد از ۲۰ سال مجمع ملی جوانان را در کرمان برگزار خواهیم کرد.

نظر شمانظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هشت =