آخرین بروزرسانی: ۸ بهمن, ۱۳۹۷

کارت اعتباری مرابحه (کام)

کارت اعتباری مرابحه (کام) بر پایه عقد مرابحه صادر می ‌شود و طبق برنامه ریزی های بانک مرکزی قرار است به تدریج جایگزین تسهیلات خرد بانک‌ ها شده و با این ابزار فاکتورهای صوری خرید کالا برچیده ‌شود. براین مبنا عملیات بانکی با دقت، شفافیت و امنیت بیشتر انجام خواهد شد. مزیت دیگر کارت اعتباری کام، کاهش میزان مطالبات معوق تسهیلات خرد در سیستم بانکی کشور خواهد بود.
کارت اعتباری مرابحه با کارت اعتباری خرید کالا بسیار تفاوت دارد. کارت اعتباری مرابحه (کام) متناسب با بررسی های صورت گرفته توسط بانک‌ ها از اعتبار متقاضی، در سه رنگ طلایی ۵۰ میلیون تومانی، نقره‌ای ۳۰ میلیون تومانی و برنزی ۱۰ میلیون تومانی عرضه می شود و با کارت اعتباری خرید کالا تفاوت دارد. کارت اعتباری خرید کالا اگرچه با سود کمتر عرضه شده ولی به دلیل محدودیت در تنوع کالای قابل خرید با اقبال مردم مواجه نشد. اما کارت اعتباری مرابحه (کام) برای خرید انواع کالا و خدمات اعم از تولید داخل و خارج قابل استفاده است و از طریق ایجاد رقابت میان تولیدکنندگان شرایط بهبود کیفی محصولات داخلی را نیز به همراه خواهد داشت.
اجرای طرح کارت اعتباری مرابحه متناسب با رویکرد اصلی بانک مرکزی یعنی هدفمند کردن تسهیلات بانکی صورت گرفته است. کارت اعتباری مرابحه نه تنها امر تأمین مالی خرد را تسهیل می ‌کند، بلکه از طریق آن نقدینگی و اعتبار به شکل غیر مستقیم به آن دسته از بنگاه‌ ها روانه خواهد شد که برای محصولات آن ها بازار تقاضا وجود دارد. طبیعی است وقتی نیاز مردم به نقدینگی برای خرید محصولات رفع شود، واحد های تولیدی نیز بهره مند خواهند شد.

نکات بسیار مهم:
۱- دارنده کارت مکلف است چنانچه صورت حساب را تا ۳ روز پس از پایان هر دوره (یک ماه پس از تاریخ صدور کارت) دریافت نکرده باشد، مراتب را شخصاً از نزدیک ترین شعبه بانک وام دهنده پیگیری نماید.
۲- مهلت اعتراض به صورت حساب، حداکثر ۳ روز پس از صدور صورت حساب می باشد. رسیدگی به اعتراض و پاسخگویی به دارنده کارت حداکثر ظرف ۲ روز کاری انجام می پذیرد.
۳- چنانچه بانک، اعتراض دارنده کارت را قابل قبول بداند، موظف است صورت حساب را اصلاح و برای دارنده کارت ارسال کند. مشتری متعهد است در موعد مقرر نسبت به پرداخت بدهی مطابق با صورت حساب اقدام و در صورت تأیید اعتراض علاوه بر اصلاح صورت حساب در دوره آتی، مبالغ مورد اعتراض به حساب ایشان واریز می گردد.
۴- چنانچه مطالبات بانک ظرف مدت ۲ ماه پس از تاریخ سررسید تسهیلات، وصول نشود، کارت موقتاً مسدود شده و امکان استفاده از میزان اعتبار باقی مانده آن به حالت تعلیق در آمده و بانک مراتب را به دارنده کارت اعلام می نماید.
۵- در صورتی که حداکثر ظرف مدت ۶ ماه پس از سررسید تسهیلات، مطالبات بانک از دارنده کارت وصول نشود، کارت ابطال و انجام اقدامات مقتضی به منظور وصول مطالبات صورت می پذیرد.
۶- در صورتی که بنا به دلایل ذکر شده در موارد بالا، کارت ۳ بار مسدود شود، کارت ابطال و انجام اقدامات مقتضی به منظور وصول مطالبات صورت می پذیرد.
۷- بانک می تواند در صورت عدم استفاده دارنده کارت ظرف مدت ۶ ماه از کارت اعتباری، مطابق مفاد قرارداد، نسبت به ابطال زودتر از موعد کارت اقدام نماید.
۸- اعطای مجدد کارت، پس از بازپرداخت کامل دیون دارنده کارت، منوط به سپری شدن ۲ ماه در مورد کارت های مسدودی و ۲ سال در مورد کارت های ابطال شده می باشد.

تمام مطالب و محتوایی که در این فایل گنجانده شده است:

۱- نحوه استفاده و بازپرداخت مبلغ کارت مرابحه چگونه است؟
۲- شرایط عمومی متقاضیان دریافت کارت مرابحه (کام) چیست؟
۳- مدارک و شرایط متقاضی دریافت کارت اعتباری مرابحه عمومی چیست؟
۴- مدارک و شرایط ضامن کارت اعتباری مرابحه (کام) از بانک چیست؟
۴- نرخ سود تسهیلات کارت مرابحه (کام) چقدر است؟
۵- هزینه صدور کارت اعتباری مرابحه (کام) چقدر است؟
۶- روش محاسبه سود تسهیلات کارت اعتباری مرابحه (کام) چگونه است؟
۷- روش بازپرداخت بدهی کارت اعتباری مرابحه (کام) به چه صورت است؟
۸- درخواست کارت اعتباری مرابحه (کام) به صورت انفرادی چگونه است؟
۹- درخواست کارت اعتباری مرابحه (کام) به صورت گروهی چگونه است؟
۱۰- تکنیک های حرفه ای دریافت کارت مرابحه
۱۱- مدارک شغلی متقاضی و ضامن برای دریافت کارت اعتباری مرابحه

تذکر مهم: در این فایل علاوه بر تمام آن چیزی که لازم است شما برای گرفتن این وام بدون واسطه در کوتاهترین زمان بدانید. یک فرم چک لیست جهت کامل کردن مدارک برای دریافت وام وجود دارد. در صورتیکه شما بعد از مطالعه محتوای فایل دانلود شده موفق به دریافت وام نشدید از روی فرم چک لیست، مدارک خود را کامل و با تلفن ما تماس بگیرید.

برای دسترسی به فایل اطلاعات تخصصی و مهم این بخش بر روی دکمه دانلود فایل کلیک نموده تا به درگاه اینترنتی بانک متصل شده و با پرداخت مبلغ ۵ هزار تومان یک نسخه از فایل به آدرس ایمیل شما ارسال و همزمان لینک دانلود نیز دراختیار شما قرار گیرد.

قبل از انجام عملیات پرداخت قوانین و مقررات دانلود از سایت پرشین وام را مطالعه نمایید.

نظر شمانظرات شما

8 thoughts on “کارت اعتباری مرابحه (کام)”

  1. من میخوام کارت اعتباری مرابحه دریافت کنم ضامنی که باید به بانک معرفی کنم حداقل حقوق دریافتیشون چقدر باید باشه؟

  2. داشتن گردش حساب در بانکی که می خواهیم از آن کارت مرابحه درخواست کنیم ضروریه؟ یا اینکه با افتتاح حساب
    میشه این کارت اعتباری رو دریافت کرد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 3 =