آخرین بروزرسانی: ۸ بهمن, ۱۳۹۷

کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان – کارا کارت

کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان – کارا کارت یک ابزار مالی است مانند تسهیلات و ضمانت نامه بانکی که یک فرد با استفاده از آن می تواند کالایی را خریداری نماید که بدون این ابزار امکان خرید آن برای وی ممکن نبوده است. این کارت تا کنون برای اقشار مختلف و توسط ادارات و سازمان های مختلف صادر شده است. در طرح جدید که توسط معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنوان کارت رفاه اجتماعی ایرانیان (کارا کارت) معرفی گردیده است، تلاش شده است که این کارت اعتباری به طور گسترده بین اقشار مختلف توزیع گردد و از این رو برای فروشگاه های پذیرنده کارت مزیت و یا صرفه های حاصل از قیاس بزرگ ایجاد شود چرا که فروشگاه ها با توجه به افزایش تعداد مشتریان می توانند کالاهای خود را با قیمت مناسب تر تأمین و به مردم عرضه نمایند. در طرح کارا کارت اعتباری تلاش شده است که دریافت کنندگان این کارت بدون ارائه تضامین بانکی (سفته یا معرف) از این کارت و ابزار نوین مالی بهره مند شوند. کارا کارت اعتباری به عنوان یک وام کوچک به حساب می آید که دارنده آن می تواند نواسانات خرید خود را کاهش دهد و بدون مراجعه به بانک یا افراد حقیقی مانند دوستان و اقوام، نیاز کوتاه مدت خود را تأمین کند. لازم به ذکر است درحالی که در بسیاری از کشورها کارت اعتباری به عنوان ابزاری برای خروج از رکود مطرح است در ایران عدم دسترسی به وام های خرد یکی از علل مهم فقر اقتصادی در بین اقشار کم درآمد محسوب می شود.
با توجه به موفقیت های به دست آمده دراین طرح در مراحل اولیه واگذاری کارا کارت اعتباری به متقاضیان به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و موافقت معاون اول رئیس جمهور اجرای طرح “کارا” برای تمامی کارکنان دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری پیش بینی و توصیه شده است.
در طرح یاد شده هیچ گونه منابع دولتی درگیر نخواهد شد و تأمین تمامی کالاها و خدمات صرفاً توسط بخش خصوصی انجام می‌ شود.
گفتنی است بر اساس مدل پیشنهادی، اداره کل مالی و ذی حسابی هر دستگاه بازپرداخت اقساط کالاهای خریداری شده را تا زمان تسویه حساب ضمانت کامل کرده و براساس اعتبار سنجی صورت گرفته (۴ برابر میانگین دریافتی حقوق و مزایای متقاضی) به صورت اعتباری در کارت های مشمولان شارژ می ‌شود.
همچنین نهایتاً پس از خرید از ماه بعد تا زمان تسویه حساب نهایی نسبت به بازپرداخت اقساط اقدام می‌ شود. در حال حاضر دامنه فروش کالاها و خدمات به سرعت در حال گسترش بوده که این امر از یک سو خود موجب رونق فضای کسب و کار و توسعه بازار اشتغال شده و از سوی دیگر به افزایش سطح رفاه جامعۀ هدف منجر خواهد شد.
نکته جالب اینجاست که در سایت اعلامی از سوی تأمین اجتماعی بـــه نشانی www.samanehrefah.ir موارد عجیبی از متقاضی دریافت کارا کارت اعتباری پرسیده می شود. در این سایت برای ثبت نام نهایی ۵ گام پیش بینی شده که تکمیل آن ها مخصوصاً برای یک فرد بازنشسته شاید کمی دشوار باشد. در گام نخست تنها کد ملی و پس از آن مشخصات شناسنامه ای از متقاضی درخواست می شود اما در ادامه باید اطلاعات عجیبی مانند شماره شناسایی و شماره بدنه کنتور برق و شماره اشتراک و شماره پرونده فیش های آب و گاز وارد شود. حتی اگر درخواست چنین اطلاعاتی برای احراز اصالت اطلاعات متقاضی باشد، به دلیل اینکه همه اطلاعات بازنشستگان در سامانه های این سازمان وجود دارد، می توانست ثبت نام تا این اندازه پیچیده نباشد. اگر چه در بخشی از این سایت راهنمای ثبت نام گام به گام و تصویری هم وجود دارد اما طی کردن این ۵ گام و ۸ مرحله برای نهایی شدن ثبت نام ضروری است. نکته مهم اینکه در فرایند ثبت نام و مرحله پایانی تأکید شده است مستمری بگیران تأمین اجتماعی بانک رفاه و بازنشستگان کشوری یکی از شعب بانک تجارت را به عنوان بانک ارائه کننده خدمات انتخاب کنند. البته به گفته مسئولان تأمین اجتماعی پس از ثبت درخواست متقاضیان در سامانه اینترنتی یا دریافت کد ملی از طریق سامانه پیام کوتاه، حداکثر تا ۱۵روز کارا کارت از طریق بانک مربوطه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و زمان و شعبه بانک محل تحویل کارا کارت اعتباری نیز از طریق پیام کوتاه به شماره تلفن همراه متقاضیان ارسال می شود.
تمامی ۲میلیون و ۷۰۰هزار نفر بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی می توانند بدون ضامن و محدودیت سنی از ۲ طریق برای دریافت کارا کارت ثبت نام کنند هزینه صدور کارت ۲ هزار تومان است که در بانک از آن ها اخذ خواهد شد.
پس از تأیید نهایی، متقاضی به بانک مراجعه کرده و با ارائه کارت ملی و تکمیل فرم رضایت نامه کسر از حقوق، کارت خرید اعتباری خود را دریافت می کند.

تمام مطالب و محتوایی که در این فایل گنجانده شده است:

۱- چه کسانی مشمول دریافت کارا کارت اعتباری می شوند؟
۲- مدارک و شرایط متقاضی دریافت کارا کارت اعتباری چیست؟
۳- کدام فروشگاه ها پذیرنده طرح کارا کارت اعتباری می باشند؟
۴- بازنشستگان تامین اجتماعی چگونه برای دریافت کارا کارت اعتباری اقدام کنند؟
۵- میزان اعتبار کارا کارت و مدت بازپرداخت اقساط آن چقدر است؟
۶- شرایط بهره مندی متقاضیان از طرح کارا کارت اعتباری چیست؟
۷- چگونه بعد از دریافت کارا کارت آن را فعال کنیم؟
۸- مدارک شغلی ضامن برای دریافت کارا کارت اعتباری

تذکر مهم: در این فایل علاوه بر تمام آن چیزی که لازم است شما برای گرفتن این وام بدون واسطه در کوتاهترین زمان بدانید. یک فرم چک لیست جهت کامل کردن مدارک برای دریافت وام وجود دارد. در صورتیکه شما بعد از مطالعه محتوای فایل دانلود شده موفق به دریافت وام نشدید از روی فرم چک لیست، مدارک خود را کامل و با تلفن ما تماس بگیرید.

برای دسترسی به فایل اطلاعات تخصصی و مهم این بخش بر روی دکمه دانلود فایل کلیک نموده تا به درگاه اینترنتی بانک متصل شده و با پرداخت مبلغ ۵ هزار تومان یک نسخه از فایل به آدرس ایمیل شما ارسال و همزمان لینک دانلود نیز دراختیار شما قرار گیرد.

قبل از انجام عملیات پرداخت قوانین و مقررات دانلود از سایت پرشین وام را مطالعه نمایید.

نظر شمانظرات شما

8 thoughts on “کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان – کارا کارت”

  1. من هفته پیش یک کارت دریافت نمودم الان میخوام بدونم از کدوم فروشگاه ها می تونم خرید کنم با کارتم؟

نظرات بسته شده اند.