پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی برای تعمیر مسکن مددجویان سیل زده

مسعود آسیما در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان از پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی از سوی بهزیستی برای مددجویانی که در سیل اخیر واحد‌های مسکونی خود را از دست داده اند خبر داد و گفت: ۱۴ هزار واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در مناطق سیل زده نیز نیاز به تعمیر دارد و در این زمینه نیازمند کمک همه دستگاه‌ها و خیرین و موسسات خیریه و مردم هستیم.
وی ادامه داد: معلولان، سالمندان و کودکانی که در مناطق سیل زده در مراکز نگهداری بهزیستی بودند با همکاری هلال احمر، سپاه و ارتش به مراکز امن منتقل شدند.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور گفت: کمک هزینه معیشتی سه برابری به مددجویان این سازمان و خانواده‌هایی که کودکان مددجو را نگهداری می‌کنند، پرداخت شد. کف و سقف این کمک هزینه معیشتی سه برابری، ۵۰۰ هزار و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است.
آسیما گفت: حدود ۲۵۰ تیم محب در ۱۳ استان مستقر شدند. تیم‌های محب، تیم‌های مداخله در بحران سازمان بهزیستی هستند که برای ارائه خدمات حمایت‌های روانی و اجتماعی و دادن آرامش به آسیب دیدگان از سیل در مناطق سیل زده حضور یافته اند.
وی خاطرنشان کرد: تعداد این تیم‌ها با مشارکت استان‌های معین همجوار مناطق سیل زده در حال افزایش است تا با فروکش سیل، میزان حمایت‌های روانی و اجتماعی نیز افزایش یابد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی نخستین مهدکودک سیار در خرم آباد خبر داد و گفت: این مهدکودک هر کودک سیل زده را پذیرش می‌کند؛ همچنین وعده غذا‌های گرم در مهد‌های مناطق سیل زده توزیع شده است.
آسیما در ادامه، به تشریح دیگر فعالیت‌های بهزیستی در مناطق سیل زده پرداخت و افزود: بسته‌های غذایی، شیرخشک، پوشاک گرم، پتو و لوازم بهداشتی بین مددجویان توزیع شده است.
وی، آماده باش و حضور فعال مسئولان ستادی و استانی بهزیستی سراسر کشور، تشکیل ستاد بحران در ادارات کل بهزیستی سراسر کشور، بازرسی از مراکز تحت نظارت اعم از مراکز اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری و سرکشی مددکاران بهزیستی به منازل مددجویان در مناطق آسیب دیده از سیل و احصای نیاز‌های آن‌ها را از دیگر فعالیت‌های بهزیستی در مناطق سیل زده نام برد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور گفت: مددکاران بهزیستی از مراکز شبانه روزی و مراکز اقامتی درمان اعتیاد در مناطق سیل زده بازدید داشته اند.
آسیما یادآور شد: سازمان بهزیستی کشور هماهنگی‌های لازم با سایر نهاد‌ها و سازمان‌های امدادی، سمن‌ها و خیریه‌ها را برای کمک رسانی موثرتر به آسیب‌دیدگان تحت پوشش انجام داده است.

نظر شمانظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هشت =