آخرین بروزرسانی: ۸ بهمن, ۱۳۹۷

وام نوسازی و بهسازی بافت فرسوده

در اجرای مصوبۀ شمارۀ ۹۰۴۵۳ مورخ ۱۳۹۳/۸/۸ هیأت محترم وزیران و در راستای تحقق قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب ۱۳۸۷ و قانون حمایت از احیاء بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و سکونتگاه های غیر رسمی و تأمین اجرای قوانین حمایت از تولید و عرضه مسکن و حمایت از نوسازی و بهسازی محلات هدف بازآفرینی شهری و تحقق اهداف سند ملی راهبردی احیاء، بهسازی، نوسازی و توانمند سازی بافت ‌های فرسوده و ناکارآمد شهری و تأمین مسکن گروه ‌های کم‌ درآمد و زوج ‌های جوان میزان تسهیلات اعطایی تا سقف یک میلیون و هشتصد هزار واحد مسکونی تا پایان برنامۀ ششم توسعه به شرح جدول زیر می ‌باشد:

table

تذکر: متقاضیان دریافت وام بافت فرسوده می‌ توانند ضمن رعایت نکات مهم ثبت نام و بر اساس مدارک درخواستی اعلامی مورد نظر نسبت به ثبت نام و تشکیل پرونده در سامانه مذکور اقدام نمایند و نرخ بهره وام بافت فرسوده با ۹ درصد تضمین دولت حدود ۱۲ تا ۱۳ درصد است که مدت زمان بازپرداخت آن نیز ۱۲ ساله است این نشان می دهد که دولت درصد ترغیب ساکنان بافت های فرسوده برای تسریع در نوسازی بافت های مربوطه است. مشخصه‌ هایی که طبق قانون برای برآورد بافت فرسوده شهری در نظر گرفته شد عبارت بود از: ناپایداری (عدم استحکام مناسب بناها)، ریزدانگی (مساحت کمتر از ۱۰۰ مترمربع املاک)، نفوذناپذیری (وجود معابر زیر ۶متر) که چنانچه بیش از ۵۰ درصد از مساحت یک بافت دارای هر سه شرط فوق بود این بافت در نقشه‌ های شهر با عنوان بافت فرسوده شناخته می ‌شد که در تهران مساحتی حدود ۳۲۶۸ هکتار را در بر گرفت و درصورتی ‌که بافتی واجد یک یا دو مشخصه فوق بود با عنوان بافت ناپایدار شناخته می‌ شد که مشتمل بر ۱۴هزار هکتار می ‌شد. پرداخت تسهیلات وام بافت فرسوده بدون بروکراسی اداری و با معرفی متقاضیان از سوی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران صورت می گیرد. لازم به ذکر است هیچ عنوان تسهیلاتی که برای ودیعه مسکن در نظر گرفته شده به پروانه‌های ساختمانی متخلف داده نمی‌شود و متقاضیانی که در کمیسیون ماده ۱۰۰ تخلف کرده باشند، نمی ‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
کاهش ۹ درصدی بهره وام بافت فرسوده، بخشودگی عوارض برای املاک تجمیعی، پذیرش ۵۰ درصدی کسری پارکینگ و از همه مهم ‌تر اعطای دو تا چهار طبقه اضافه بنا از فاکتور های تشویقی مطرح شده است.
تسهیلات کمک ودیعه اسکان موقت به مالکان ساکن در عرصه‌ های تجمیعی با حداقل ۱۵۰ مترمربع قابل پرداخت خواهد بود. کارمزد تسهیلات برای دریافت ‌کنندگان در قالب تسهیلات قرض‌ الحسنه خواهد بود. ما به‌ التفاوت تا نرخ سود ۱۲ درصد، توسط شرکت مادر تامین و به حساب بانک واریز می‌شود. تسهیلات کمک ودیعه اسکان موقت حداکثر برای دو سال خواهد بود و در قرارداد با بانک مالکان تعهد خواهند داد که چنانچه مدت ساخت بیش از دو سال طول بکشد ما به ‌التفاوت سود تسهیلات به‌عهده مالک (یا سازنده متناسب با شرایط قرارداد فی ‌ما بین) خواهد بود.
دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات نوسازی بافت فرسوده شهری و سهمیه هر یک از استان ‌ها برای دریافت این تسهیلات اعلام شد که بر اساس آن بیشترین سهمیه به استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

نکات مهم در هنگام ثبت نام درخواست وام بافت فرسوده:

۱- متقاضی وام بافت فرسوده، شخص حقیقی به نمایندگی از طرف کلیه اشخاص حقیقی دیگر (مالکین یا وکیل آن ها) است و یا نماینده شخص حقوقی (یک از موارد انبوه ساز، تعاونی یا صندوق) است.
۲- هر متقاضی باید ابتدا در سیستم ثبت نام کند تا یک حساب کاربری (پنل) در اختیار وی قرار بگیرد.
۳- برای ثبت پروژه های خود ابتدا باید از طریق لینک “ورود به سیستم” وارد حساب کاربری خود شوید سپس اقدام به ثبت پروژه خود نمایید.
۴- هر پروژه در سیستم ثبت نام یک پروژه ساختمانی است که دارای یک پروانه ساختمانی است، بنابراین می بایست به ازای هر پروانه ساختمانی یک پروژه ثبت کنید.
۵- هر متقاضی می تواند یک یا چند پروژه ثبت کند.
۶- بلا فاصله پس از ثبت اولین مرحله، یک کد رهگیری برای پروژه ای که در حال ثبت آن هستید، تولید و در طول مراحل ثبت نام به شما نمایش داده می شود.
۷- برای پروژه هایی که در آن ها از تجمیع چند ملک بافت فرسوده در واحد همسایگی استفاده شده است می بایست اطلاعات کلیه ملک های فرسوده و مالکین آن ها ثبت و اسکن مدارک درخواست شده آن ها را نیز آپلود کنید.
۸- در هنگام ثبت پروژه میتوانید در هر مرحله، به مرحله بعد یا قبل بروید و اطلاعات خود را در صورت نیاز ویرایش نمایید.
۹- ثبت نام شما زمانی تکمیل گردیده است که در آخرین مرحله ثبت نام دکمه ی تایید نهایی را بزنید.
۱۰- در مرحله آخر ثبت نام پس از تایید نهایی امکان ویرایش وجود ندارد.
۱۱- به ازای هر پروژه ای که ثبت می کنید یک کد رهگیری به آن پروژه تعلق می گیرد برای مثال اگر یک متقاضی سه پروژه ثبت کند، وی سه کد رهگیری خواهد داشت.
۱۲- در هنگام ثبت هر پروژه می توانید از سامانه خارج شوید و ادامه ی ثبت نام خود را در زمان دیگر ادامه دهید.
نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم از ۱۱ درصد به ۹.۵ درصد و نرخ سود تسهیلات بافت فرسوده از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به ۸ درصد کاهش یافت.
صندوق پس انداز مسکن یکم با هدف تامین مالی خرید مسکن خانوارهای با درآمد متوسط و کم از خرداد ٩۴ راه‌اندازی شد. این صندوق تسهیلات مسکن را در سه سقف ۸۰۰، ۶۰۰ و ۴۰۰ میلیون ریال به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر نقاط شهری به افراد واجد شرایط پرداخت می ‌کند.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران ادامه داد: این وام ۵۰ میلیون تومان برای ساخت و ۲۰ میلیون تومان ودیعه مسکن با سود ۲ درصد است و به ازای هر واحد ۷۰ متری با احراز ریزدانه‌ های زیر ۱۰۰ متر پرداخت می‌شود.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران به نمای ساختمان‌ها در بافت فرسوده اشاره کرد و گفت:‌ به ازای نمای ساخت و ساز متناسب با نمای کمیته منطقه از ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض داده می ‌‌شود.

تمام مطالب و محتوایی که در این فایل گنجانده شده است:

۱- برای انجام ثبت‌نام، اسکن چه مدارکی الزامی است؟
۲- بعد از ثبت پروژه مورد نظر برای استفاده از تسهیلات وام بافت فرسوده چه مواردی را باید مد نظر قرار دهیم؟
۳- شرایط متقاضی و ملک برای دریافت وام بافت فرسوده همراه وام ودیعه مسکن چیست؟
۴- تخفیف ویژه درعوارض و تراکم بافت‌های فرسوده چگونه محاسبه می شود؟

تذکر مهم: در این فایل علاوه بر تمام آن چیزی که لازم است شما برای گرفتن این وام بدون واسطه در کوتاهترین زمان بدانید. یک فرم چک لیست جهت کامل کردن مدارک برای دریافت وام وجود دارد. در صورتیکه شما بعد از مطالعه محتوای فایل دانلود شده موفق به دریافت وام نشدید از روی فرم چک لیست، مدارک خود را کامل و با تلفن ما تماس بگیرید.

برای دسترسی به فایل اطلاعات تخصصی و مهم این بخش بر روی دکمه دانلود فایل کلیک نموده تا به درگاه اینترنتی بانک متصل شده و با پرداخت مبلغ ۵ هزار تومان یک نسخه از فایل به آدرس ایمیل شما ارسال و همزمان لینک دانلود نیز دراختیار شما قرار گیرد.

قبل از انجام عملیات پرداخت قوانین و مقررات دانلود از سایت پرشین وام را مطالعه نمایید.

نظر شمانظرات شما

31 thoughts on “وام نوسازی و بهسازی بافت فرسوده”

  1. تو محدوده ای که بافت فرسودس وام نوسازی میدن مشارکت در ساخت نمیدن نوسازی امتیاز بهتری نسبت به مشارکت داره؟؟

      1. بافت فرسوده مگه برای مناطق پایین که بافت قدیمی دارن نیست ؟؟ مشارکت میتونه تو خیابون فرشته هم باشه اونجا ک بافت فرسوده نیس

  2. خونه ما سمت میدان هرندی هستش ما اگر بخوایم خونه خراب کنیم باید چن متر عقب نشینی کنیم ولی به جاش گفتنیه سری امتاز میدن به ما یعنی میشه مثلا تراکم بیشتر بدن به ما یا پول تراکم رو ندیم ؟؟/

    1. برای عقب نشینی نه ولی گاهی اوقات یک سری املاک در طرح خاصی قرار میگیرن یا مثلا ۲۰مترشون میره جز خیابون تو این شرایط شهرداری ب جای پول امتیاز میده مثل تراکم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =