آخرین بروزرسانی: ۸ بهمن, ۱۳۹۷

وام مسکن بانک مسکن

یکی از طرق تامین و تهیه مسکن استفاده از تسهیلات بانکی است و در این میان بانک مسکن به عنوان وظیفه اصلی و تخصصی خود بیشترین نقش را در اعطای تسهیلات جهت خرید و ساخت مسکن متقاضیان انجام می دهد.
رایج‌ ترین و شایع ‌ترین سپرده ‌ها نزد بانک مسکن جهت خرید مسکن (حساب‌ پس‌‌انداز مسکن)‌ و (خرید اوراق حق تقدم)‌ است.

صرف نظر از تفاوت‌ های حقوقی میان این دو سپرده تفاوت عملی این دو سپرده را می ‌توان در سه بعد خلاصه کرد:
الف:‌ سقف تسهیلات برای دارندگان حساب‌ های پس‌انداز مسکن در حال حاضر ۱۸۰ میلیون ریال است در حالیکه این مبلغ برای دارندگان اوراق حق تقدم ۲۰۰ میلیون ریال می ‌باشد.
ب:‌ سود تسهیلات برای متقاضیان دارای حساب پس‌انداز مسکن در حال حاضر ۱۱%‌ است در حالیکه این سود برای دارندگان اوراق حق تقدم ۱۲% است.
ج:‌ امتیاز تسهیلات دارندگان حساب پس‌انداز مسکن غیرقابل انتقال به غیر است و این افراد فقط می ‌توانند امتیاز خود را در بانک به بستگان درجه یک (پدر– مادر– همسر– فرزند– برادر– خواهر)‌ منتقل کنند، در حالیکه دارندگان اوراق حق تقدم می‌ توانند امتیاز خود را در بانک به هر کس منتقل کنند.
همین که دارنده امتیاز وام خرید مسکن از تسهیلات بانکی استفاده کرد و ملک خریداری شده در رهن بانک قرار گرفت ملک رهن شده قانوناً‌ غیرقابل انتقال به غیر است ولی خرید و فروش این گونه املاک در جامعه با وکالت متداول شده که در جای خود قابل تأمل و بررسی است.
عقد وکالت طبق تعریف قانون مدنی عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می کند.
ملاحظه می شود که از لحاظ حقوقی وکالت اعطای نیابت و تفویض اختیار است و به هیچ وجه از جمله عقود ناقله مالکیت نیست.
از طرف دیگر وکالت عقد جایز است یعنی به اراده یکی از طرفین یا با برخی از وقایع حقوقی منفسخ می شود.

ماده ۶۷۸ قانون مدنی اشعار می ‌دارد:‌ وکالت به طرق ذیل مرتفع می‌شود:
۱ – به عزل موکل ۲- به استعفای وکیل ۳- به موت یا به جنون وکیل یا موکل
برخی تصور می ‌کنند که اگر وکالت وکیل با عدم عزل وکیل در ضمن عقد لازم شرط شده باشد (اصطلاحاً‌ وکالت بلاعزل باشد)‌ عقد وکالت غیرقابل انفساخ می‌ شود درحالیکه در این صورت نیز خطر فوت یکی از طرفین وجود دارد و چنانچه یکی از طرفین وکالت فوت کند وکالت خود به خود منفسخ گشته و از درجه اعتبار ساقط می ‌شود و چنانچه به استناد چنین وکالتی سندی تنظیم شده باشد هر ذینفعی می‌ تواند به استناد بی ‌اعتباری وکالت ابطال آن سند را از دادگاه صالح درخواست کند.
نتیجه آن که در خرید و فروش وکالتی وکیل مالک مورد وکالت محسوب نمی ‌شود بلکه در حدود اختیارات اعطایی از طرف مالک حق تنظیم سند را دارد و تا زمانی که این اتفاق نیفتاده موکل همچنان مالک شناخته می‌ شود.

بنابراین اولین و مهم ترین توصیه آن است که حتی‌ الامکان از خرید و فروش وکالتی املاک خودداری شود زیرا این گونه معاملات می‌ تواند برای هر یک از طرفین مخاطرات حقوقی داشته باشد.

توصیه به فروشندگان املاک در رهن به صورت سند وکالتی:

چنانچه به هر دلیل ناچار به فروش وکالتی ملک مرهونه خود با وام خرید مسکن می ‌باشید در وهله اول اطمینان حاصل کنید که خریدار قصد و توان پرداخت اقساط وام را دارد و در مرحله دوم از خریدار بخواهید که خود یا فرد معرفی شده از طرف وی ضامن بازپرداخت وام شود زیرا بانک تا پرداخت کامل اقساط و تسویه حساب و فک رهن ملک، شما را به عنوان بدهکار خود می‌ شناسد و چون بانک‌ ها ابتدا‌ از طریق مکاتبه با اداره متبوع بدهکار یا ضامن مطالبات خود را از حقوق وی برداشت می کند و در آخرین مرحله و در صورت عدم حصول نتیجه از طریق صدور اجرائیه نسبت به تملک ملک و فروش آن اقدام و مطالبات خود را وصول می‌ کند.

توصیه به خریداران املاک در رهن به صورت سند وکالتی:

توصیه اولیه به خریداران وام خرید مسکن آن است که حتی‌الامکان امتیاز وام را از دارند گان اوراق حق تقدم خریداری کنند زیرا در این صورت امتیاز وام در بانک به خریدار منتقل می ‌شود و بانک خریدار را به دفتر اسناد رسمی معرفی می کند بنابراین سند قطعی و رهنی از ابتدا بنام خریدار تنظیم می شود و نگرانی معاملات وکالتی در این حالت وجود ندارد.

چنانچه به هر دلیل ناچار به خرید وکالتی ملک مرهونه با وام خرید مسکن هستید اولاً همزمان با تنظیم وکالت نامه بلاعزل مبایعه نامه ‌ای با فروشنده تنظیم شود تا در صورت بی‌ اعتباری وکالت به توان در دادگاه به آن استناد کرد ثانیاً حتی‌الامکان از افراد بسیار مسن یا مبتلا به بیماری‌ های صعب‌ العلاج وام خریداری نکنید.

تذکر: اصطلاحات خرید و فروش وکالتی که در این نوشته به کار رفته با مسامحه در بیان و برای درک بهتر خواننده بوده و در حقیقت اطلاق خرید و فروش به وکالت از نظر حقوقی صحیح نیست.

تمام مطالب و محتوایی که در این فایل گنجانده شده است:

۱- تمام موارد و جزئیات مربوط به وام صندوق پس‌ انداز مسکن یکم زوجین خانه اولی چیست؟
۲- تمام موارد و جزئیات مربوط به تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم چیست؟
۳- مراحل فروش اوراق حق تقدم تسهیلات وام خرید مسکن بانک مسکن به چه صورت است؟
۴- پاسخ بسیاری از سئوالات شما در خصوص چگونگی دریافت وام خرید مسکن بانک مسکن

تذکر مهم: در این فایل علاوه بر تمام آن چیزی که لازم است شما برای گرفتن این وام بدون واسطه در کوتاهترین زمان بدانید. یک فرم چک لیست جهت کامل کردن مدارک برای دریافت وام وجود دارد. در صورتیکه شما بعد از مطالعه محتوای فایل دانلود شده موفق به دریافت وام نشدید از روی فرم چک لیست، مدارک خود را کامل و با تلفن ما تماس بگیرید.

برای دسترسی به فایل اطلاعات تخصصی و مهم این بخش بر روی دکمه دانلود فایل کلیک نموده تا به درگاه اینترنتی بانک متصل شده و با پرداخت مبلغ ۵ هزار تومان یک نسخه از فایل به آدرس ایمیل شما ارسال و همزمان لینک دانلود نیز دراختیار شما قرار گیرد.

قبل از انجام عملیات پرداخت قوانین و مقررات دانلود از سایت پرشین وام را مطالعه نمایید.

نظر شمانظرات شما

54 thoughts on “وام مسکن بانک مسکن”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =