آخرین بروزرسانی: ۸ بهمن, ۱۳۹۷

وام خوداشتغالی

وام خوداشتغالی و مشاغل خانگی به وام هایی گفته می شوند که نسبت به اینکه طرح شما چیست و از کدام بانک یا مؤسسه مالی و اعتباری برای درخواست دریافت وام اقدام می کنید سود آن در حدود ۴ درصد است. دانشجویان، بانوان، کارمندان، کارخانه داران، تولیدی ها، صنعتگران، افرادی که قصد راه اندازی شغل جدید دارند، افرادی که قصد توسعه شغل خود را دارند از جمله افراد واجد شرایط دریافت این نوع وام به شمار می روند.
“خوداشتغالی” یا “خویش ‌فرمایی” نوعی از اشتغال است که در آن فرد برای خود کار کرده و کارفرمای خویش می‌باشد. از مشخصات بارز خوداشتغالی، ریسک‌ پذیری می‌باشد زیرا درآمد فرد شاغل ثابت نبوده و به شرایط محیطی و داخلی کارگاه بستگی دارد.
همچنین از این نوع اشتغال به “اشتغال در مشاغل آزاد” نیز نام برده می ‌شود و دلیل این نامگذاری می ‌تواند آن باشد که فرد خودشاغل از سیطره‌ استخدام کارفرما رها بوده و از آزادی عمل برخوردار می ‌باشد.
کسب‌ و کارهای خوداشتغالی عمدتاً در دسته کارگاه‌های کوچک قرار گرفته است. فعالیت‌ های خدمات آموزشی، بهداشتی، درمانی، بازرگانی، فنی، مشاوره‌ای، ساختمانی و غیره از این سنخ به شمار می‌آیند. در بخش کشاورزی واحدهای کوچک تولید محصولات زراعی، باغی، دامی و آبزیان در این حیطه قرار می‌گیرند. سرانجام در بخش صنعت، کارگاه‌های کوچک تولیدی غیرکشاورزی (صنایع نساجی، غذایی، شیمیایی، فلزی، چوبی، دستی و غیره) قابل ذکر می‌باشند.
نظارت دولت بر اکثر کسب ‌وکارهای خوداشتغالی از طریق صدور مجوزهای مختلف صورت می ‌گیرد. معمول‌ ترین این مجوزها “پروانه کسب” است که دریافت آن شرایط خاص خود را دارد و عمدتاً از طریق اتحادیه‌های اصناف صورت می‌ پذیرد. آگاهی از این مجوزها و قوانین مربوطه، برای راه‌اندازی و موفقیت یک کسب ‌و کار لازم می‌باشد. هدف صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی از اعطای تسهیلات خوداشتغالی “حمایت مالی از راه‌اندازی کسب ‌و کارهای کوچک (خوداشتغالی)” و یا به عبارت دیگر، افراد بیکاری که برای راه‌اندازی یک کسب ‌وکار یا آغاز یک فعالیت اقتصادی کوچک با مشکل مالی روبرو هستند و توان تأمین مالی کار را ندارند، می ‌توانند متقاضی تسهیلات صندوق باشند.این تسهیلات حالت حمایتی داشته و ممکن است نتواند کل هزینه‌های راه‌اندازی یک کارگاه خوداشتغالی را پوشش دهد. در مورد کارگاه‌های بزرگتر، متقاضیان واجد شرایط می‌توانند به صورت اشتراکی دو یا سه‌ نفره مبادرت به ایجاد یک کارگاه بنمایند و به ‌ازای هر نفر یک وام دریافت دارند. همچنین افراد واجد شرایطی که دارای یک ایده‌‌ جدید کسب ‌و کار بوده یا اختراعی را به ثبت رسانیده‌ اند، می ‌توانند برای پیاده ‌سازی ایده و طرح خود تقاضای تسهیلات بنمایند. در هر صورت، راه‌اندازی کارگاه مربوطه مهم‌ترین هدف برای صندوق بوده و تلاش بر آن است که تسهیلات در این راستا به مصرف برسد.
تسهیلات اعطایی صندوق به صورت قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد در اختیار متقاضیان واجد شرایط و دارای امتیاز لازم قرار می‌گیرد. بازپرداخت تسهیلات به این شکل است که در مورد برخی مشاغل (که دارای درآمد ماهیانه هستند) اقساط ماهیانه و در مورد کسب ‌و کارهای دارای درآمد سالیانه، اقساط سالیانه گرفته می‌شود. پرداخت اقساط ماهیانه پس از یک دوره‌ تنفس ۱۲ ماهه آغاز می‌گردد و ۴ سال ادامه پیدا می‌کند.

انواع کسب و کار:

کسب و کار خانگی: آن دسته از فعالیت هایی است که توسط عضو یا اعضاء خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می گیرد و منجر به تولید خدمت یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می گردد.
خویش فرمایی و خوداشتغالی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و می تواند علاوه برخود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند. در صورتیکه این کسب و کار برای خود مالک/ مدیر و یک شاگرد ایجاد شغل نماید، از نوع خوداشتغالی خویش فرمایی می باشد.
کارفرمایی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال می نماید. چنانچه برای افرادی دیگر بعنوان کارگر نیز ایجاد اشتغال بنماید، از نوع کارفرمایی خواهد بود. در این نوع اشتغال، دو یا چند نفر می توانند در قالب اشخاص حقوقی به صورت شراکتی یا تعاونی نسبت به راه اندازی یک کسب وکار مبادرت نمایند.
کارآفرینی: به فعالیت هایی کارآفرینی گفته می شود که منجر به ارائه کالاهای جدید یا ارائه روش جدید در فرآیند تولید یا گشایش بازاری تازه، یافتن منابع جدید یا ایجاد هرگونه تشکیلات جدید در زمینه صنعت، خدمات و کشاورزی می شود. کارآفرین می باید صاحبان سرمایه را درخصوص مطلوبیت نوآوری خویش متقاعد سازد.
تعاونى: یک اجتماع مستقل از افرادى است که به طور داوطلبانه براى رفع نیازها و آرمان هاى مشترک اقتصادى، اجتماعى و فرهنگى خود به وسیله یک بنگاه اقتصادى با مالکیت مشترک و نظارت مردمى گرد هم مى آیند.

نحوه بررسی درخواست های تسهیلات:

انواع درخواست های متقاضیان به دوبخش درخواست های مستقیم و غیرمستقیم تقسیم بندی میشود. درخواست های مستقیم مربوط به افرادی است که رأسا به صندوق مراجعه نموده و نسبت به تحویل در خواست و مدارک مورد نیاز به صندوق اقدام و یا در سایت ثبت نام می نمایند و درخواست های غیر مستقیم، متقاضیان معرفی شده از طریق نهادهای مختلف می باشند که با عقد تفاهم نامه با صندوق همکاری می کنند و نیز افراد معرفی شده از طرف مقامات (سفرهای استانی هیات دولت و سایر مقامات کشوری و استانی) جزو این دسته هستند.

تمام مطالب و محتوایی که در این فایل گنجانده شده است:

۱- مبلغ وام ونحوه بازپرداخت تسهیلات وام خوداشتغالی چگونه است؟
۲- افراد واجد شرایط استفاده از وام خوداشتغالی چه کسانی هستند؟
۳- متقاضیان دریافت وام خوداشتغالی چه شرایطی و مدارکی باید داشته باشند؟
۴- مراحل مختلف دریافت وام خوداشتغالی از ابتدای درخواست تا دریافت وام چیست؟
۵- پاسخ بسیاری از سئوالات شما در خصوص چگونگی دریافت وام خوداشتغالی

تذکر مهم: در این فایل علاوه بر تمام آن چیزی که لازم است شما برای گرفتن این وام بدون واسطه در کوتاهترین زمان بدانید. یک فرم چک لیست جهت کامل کردن مدارک برای دریافت وام وجود دارد. در صورتیکه شما بعد از مطالعه محتوای فایل دانلود شده موفق به دریافت وام نشدید از روی فرم چک لیست، مدارک خود را کامل و با تلفن ما تماس بگیرید.

برای دسترسی به فایل اطلاعات تخصصی و مهم این بخش بر روی دکمه دانلود فایل کلیک نموده تا به درگاه اینترنتی بانک متصل شده و با پرداخت مبلغ ۵ هزار تومان یک نسخه از فایل به آدرس ایمیل شما ارسال و همزمان لینک دانلود نیز دراختیار شما قرار گیرد.

قبل از انجام عملیات پرداخت قوانین و مقررات دانلود از سایت پرشین وام را مطالعه نمایید.

نظر شمانظرات شما

62 thoughts on “وام خوداشتغالی”

 1. سلام وقتتون بخير من متقاضى وام خوداشتغالى حداقل ٢٠٠ ميليون تومانى هستم كه هم ضامن كارمند دارم هم ملكى به ارزش ٨٥٠ ميليون تومان شديدا هم عجله دارم ميتونم روى كمكتون حساب كنم؟٠٩١٩٢٠٦٠٤٠٦ زهره وندى

  1. با سلام
   کاربر گرامی برای دریافت هرگونه راهنمایی یا مشاوره با شماره ۸۱۰۱۸ مرکز مشاوره هونام در تهران تماس بگیرید.

  1. با سلام
   تا سقف ۵۰ میلیون تومان با ارائه سه ضامن کارمند رسمی و از این مبلغ بالاتر با ارائه سند ملکی می توانید تا ۷۰درصد ارزش کارشناسی سند خود وام بگیرید

 2. با سلام
  من شدیداً دنبال وام ۱۰۰ میلیون تومانی ترجیحاً مشارکت مدنی سرمایه در گردش هستم اگه امکانش هست ۰۹۱۰۴۷۳۸۵۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 10 =