آخرین بروزرسانی: ۸ بهمن, ۱۳۹۷

وام خرید مسکن جانبازی و بنیاد شهید

وام جانبازی تسهیلاتی است که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از طریق بانک های عامل در سال ۱۳۹۴ به تعداد یکصد هزار نفر از جانبازان با اولویت درصد جانبازی، آزادگان، خانواده شهدا (همسر، والدین و فرزندان)، رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور در جبهه، فرزندان جانبازان هفتاد درصد (۷۰%) و بالاتر و وراث تحت تکفل جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و وراث تحت تکفل آزادگان متوفی فقط یک فقره تسهیلات مسکن بر اساس قوانین مربوط و برابر قانون الزام بانک ها به پرداخت تسهیلات به وراث جانبازان و آزادگان متوفی مصوب ۱۳۸۰/۰۱/۲۲ (واجدان شرایط) برای خرید یا ساخت مسکن اعطاء کند.
مبلغ تسهیلات مزبور به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر، یک میلیارد ریال (۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰)، مراکز استان ها، هفتصد و هفتاد میلیون ریال (۷۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰)، سایر شهرها ششصد و شصت میلیون ریال(۶۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰)، روستاها سیصد و هشتاد میلیون ریال (۳۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰) و در شهرهای جدید معادل سقف تسهیلات مرکز همان استان و با نرخ چهار درصد (۴%) با مدت بازپرداخت بیست ساله بدون رعایت الگوی مصوب مسکن و نوساز بودن تعیین می شود.
۱ – دولت موظف است نسبت به تضمین پیش بینی و پرداخت ما به التفاوت سود بانکی تا سقف نرخ مصوب نظام بانکی به بانک های عامل با تأیید وزارت راه و شهرسازی (سازمان ملی زمین و مسکن) اقدام و اعتبار مورد نیاز را در ردیف های مربوطه منظور کند. همچنین بانک های عامل موظفند نسبت به ارزیابی ملک، محاسبه و أخذ تضمین های بازپرداخت لازم به میزان اصل تسهیلات و سود سهم ایثارگر (چهار درصد (۴%)) اقدام نمایند.
۲- ایثارگرانی که در سالهای گذشته از تسهیلات وام جانبازی تا سقف هشتاد میلیون (۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال استفاده نموده اند و تا پایان سال ۱۳۹۳ تسویه کرده اند و جانبازان هفتاد درصد (۷۰%) و بالاتر که با توجه به وضعیت جسمانی دارای مسکن نامناسب می باشند با تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران می توانند مجدداً از این تسهیلات بهره مند شوند.
۳- وام های حمایتی غیرایثارگری از قبیل وام های کارمندی و شرکتی، مسکن مهر، خود مالکی و نظایر آن مانع دریافت وام جانبازی نمی شوند. افراد مشمول می توانند مشترکاً از تسهیلات بانکی متعلقه برای یک واحد مسکونی استفاده کنند.
۴- اوراق واگذاری از قبیل برگه یا قرارداد واگذاری توسط اداره کل راه و شهرسازی ملاک ارائه تسهیلات نزد بانک های عامل می باشد. افراد واجد شرایطی که مسکن آن ها از طریق تعاونی های معتبر همانند نیروهای مسلح تأمین می شود و همچنین مشمولان ساکن روستاها و شهرهایی که اکثریت املاک و منازل مسکونی آن ها فاقد سند رسمی هستند، می توانند با وثیقه و یا تضمین معتبر بدون ارائه سند ملکی رسمی و یا ثبتی، تسهیلات مقرر را دریافت و در همان محل احداث یا خریداری کنند.
۵- بانک های عامل مجازند جهت احداث واحدهای مسکونی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ایثارگران مشمول این بند تسهیلات مربوط را پرداخت کنند تا پس از احداث به افراد واجد شرایط مذکور که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی می شوند به صورت اقساطی واگذار نمایند.
۶- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از طریق بانک های عامل به ایثارگرانی که دارای مسکن نامناسب یا ناتمام می باشند و در سنوات گذشته از تسهیلات مسکن کمتر از سقف وام مصوب در سال ۱۳۹۴ استفاده کرده اند فقط برای یک بار با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ما به التفاوت وام قبلی و یا با فک رهن و تسویه، یک فقره وام مسکن در قالب تسهیلات ساخت با همان وثیقه قبلی و یا وثیقه جدید پرداخت نماید. زمان پذیرش تقاضای این تسهیلات توسط بانک های عامل از ابتدای تیرماه ۱۳۹۴ به مدت یک سال و ملاک، تاریخ صدور معرفی نامه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

تمام مطالب و محتوایی که در این فایل گنجانده شده است:

۱- مدارک مورد نیاز برای ارائه به بنیاد جانبازان و بانک وام دهنده برای دریافت وام خرید مسکن کدام است؟
۲- کدام یک از آزادگان، خانواده شهدا و جانبازان مشمول استفاده از وام خرید مسکن هستند؟
۳- ملاحظات و تذکرات مهم برای استفاده از وام خرید مسکن جانبازی و بنیاد شهید چه مواردی است؟
۴- مراحل مختلف دریافت وام خرید مسکن جانبازی و بنیاد شهید از ابتدای درخواست تا دریافت وام چیست؟
۵- پاسخ بسیاری از سئوالات شما در خصوص چگونگی دریافت وام خرید مسکن جانبازی و بنیاد شهید
۶- چگونه وام جانبازی خرید نماییم؟
۷- چه مدارکی در زمان خرید وام خرید مسکن جانبازی و بنیاد شهید از فروشنده وام باید دریافت کنیم؟

تذکر مهم: در این فایل علاوه بر تمام آن چیزی که لازم است شما برای گرفتن این وام بدون واسطه در کوتاهترین زمان بدانید. یک فرم چک لیست جهت کامل کردن مدارک برای دریافت وام وجود دارد. در صورتیکه شما بعد از مطالعه محتوای فایل دانلود شده موفق به دریافت وام نشدید از روی فرم چک لیست، مدارک خود را کامل و با تلفن ما تماس بگیرید.

برای دسترسی به فایل اطلاعات تخصصی و مهم این بخش بر روی دکمه دانلود فایل کلیک نموده تا به درگاه اینترنتی بانک متصل شده و با پرداخت مبلغ ۵ هزار تومان یک نسخه از فایل به آدرس ایمیل شما ارسال و همزمان لینک دانلود نیز دراختیار شما قرار گیرد.

قبل از انجام عملیات پرداخت قوانین و مقررات دانلود از سایت پرشین وام را مطالعه نمایید.

نظر شمانظرات شما

54 thoughts on “وام خرید مسکن جانبازی و بنیاد شهید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سه =